Новини


Важлива інформація для ознайомлення в рамках просвітницької діяльності

Загальнонаціональна інформаційна кампанія 

“Шануйся, піклуйся, вакцинуйся”

В рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії “Шануйся, піклуйся, вакцинуйся”, яка реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт в Україні, фахівці Центрів контролю та профілактики хвороб у всіх областях проводять виїзні вакцинальні сесії до громад та роз’яснюють важливість щеплень, особливо для населення із групи ризику: старшим за 60 років, людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання та перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Вакцинація проти COVID-19 залишається єдиним ефективним методом підсилити імунітет та запобігти ускладненням під час хвороби. Щеплення проти COVID-19 безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Вакцини проти грипу доступні в аптеках кожної області.

 Бережіть себе та своє здоров’я! Вакцинуйтесь самі та подбайте про батьків!

Інсульт. Як знизити ризики

Інсульт виникає, коли в мозку людини унеможливлюється кровообіг. 

Клітини мозку можуть загинути через зменшення кровотоку та нестачу
кисню. Профілактика захворювання може зупинити або зменшити фактори ризикуінсульту. Від кожної людини залежить, наскільки вона готова змінити своє життя, аби наблизитися до щасливого довголіття.
Що потрібно робити аби профілактувати інсульт?
  ❗Відкоригуй свій спосіб життя
Обирай здорову їжу. За добу споживай 400-600 г (4-5 порцій) свіжих овочів та фруктів, не більше чайної ложки солі. Обмеж вживання їжі з насиченими жирами та трансжирами (випічка, фастфуд, смажені страви);
відмовся від вживання солодких напоїв.
Будь фізично активним. 

Дорослим рекомендовано 150 хв аеробної фізичної активності помірної інтенсивності впродовж тижня (швидка хода, біг підтюпцем, їзда на велосипеді по рівній місцевості, плавання, танці, робота в саду та ін.). Для уточнення саме твоєї активності, проконсультуйся з лікарем.
Відмовся від вживання тютюнових виробів. Вживання тютюну та пасивне куріння подвоює ризик ішемічного інсульту та збільшує вірогідність геморагічного інсульту в 4 рази. Сімейний лікар допоможе позбавитись від нікотинової залежності. Про дієві способи кинути курити – на сайтіwww.stopsmoking.org.ua
Відмовся від вживання алкоголю.  Безпечної дози алкоголю не існує! Вживання алкоголю підвищує артеріальний тиск та ризик розвитку інсульту.


🟢 Контролюй свої захворювання
Артеріальний тиск. Неконтрольована артеріальна гіпертензія може призвести до інсульту. Перевіряй рівень артеріального тиску, вчасно звертайся до свого лікаря та регулярно приймай ліки за його
призначенням.
Рівень холестерину. Звернись до лікаря, щоб перевірити рівень холестерину. Через надлишок холестерину утворюються бляшки, які можуть звузити просвіт судини і зменшити кровопостачання мозку. Веди здоровий спосіб життя про профілактики.
Серцево-судинні захворювання. Ішемічна хвороба серця, порушеннясерцевого ритму та ін. можуть спровокувати утворення тромбів та закупорку судин головного мозку. Вчасно звертайся до свого лікаря –
проходь об стеження, дотримуйся призначеного лікування, веди здоровий спосіб життя.
Рівень цукру в крові. Перевіряй рівень цукру в крові. У разі підвищення рівня глюкози в крові – пройди обстеження

Січень — місяць обізнаності про рак шийки матки (РШМ). Тож протягом місяця говоритимемо про основне щодо РШМ, щоб кожна жінка знала як уберегтися від цієї недуги

Рак шийки матки (РШМ) — тип раку, який виникає внаслідок мутації епітеліальних клітин шийки матки. Усі жінки мають ризик розвитку РШМ, найчастіше даний тип онкології зустрічається в жінок старше 30 років. І це четверте за поширеністю онкологічне захворюванням серед жінок.

Цей вид раку на ранніх стадіях часто має безсимптомний перебіг або ознаки можуть бути не очевидними.

Пізніше, коли рак розвивається, жінка може помітити такі симптоми:

При більш серйозних стадіях хвороби можуть спостерігатися:

Важливо: ці симптоми також можуть свідчити про якісь інші хворобливі стани здоров’я. Тому обов’язково зверніться до лікаря-гінеколога, якщо помітили якусь із цих ознак. Лише лікар може визначити причину цих симптомів.

На інфографіці — основні фактори ризику розвитку раку шийки матки. Але пам’ятайте, що наявність факторів ризику не означає, що ви обов’язково захворієте на рак, проте вони збільшують ймовірність виникнення хвороби. Тому важливо звернути увагу саме на ті фактори, які самостійно або з допомогою лікаря можна усунути.

Більше інформації на сайті ЦГЗ: https://bit.ly/3TIzQUZ