✅ Вікторини та квести до Дня Європи:
✅ Віртуальна подорож "Європейський калейдоскоп":
🎬 Відеофільми для учнів 1-9 класів:
✅ Вікторини та інтерактивні завдання до Всесвітнього дня Землі:
З 27 січня по 14 лютого у Мелітопольській гімназії № 11 пройшла благодійна акція :
"Нашим захисникам з любов'ю♥️"
Учні, батьки та вчителі нашого навчального закладу зібрали:
💙 малюнки;
💛 вітальні листівки;
💙 поробки (обереги,брелоки,підвіски - сердечки, браслети);
💛 смаколики чай,каву;
💙 окопні свічки,грілки,устілки,шкарпетки, вологі серветки, сухий душ;
💛 зібрано п'ять посилок на Запорізький, Донецький, Слов'янський та Дніпропетровський напрямки.
Допомагаємо військовим - наближаємо перемогу!
Часто в поспіху ми забуваємо сказати це слово, а воно надзвичайно потрібне. Вперше вислів “дякую” зафіксували у словнику-розмовнику, виданому в Парижі 1586-го року!
Тож коли, як не в цей день, від щирого серця подякувати рідним та друзям? Адже причин для вдячності насправді дуже багато! Подякуйте щиро батькам за життя і все, що у вас зараз є, друзям — за підтримку у важкі моменти і гарний настрій, коханій людині — просто за те, що вона є! Подякуйте всім, хто проходить повз, просто так. Адже не варто псувати своє дорогоцінне життя на образи і негатив.
«Дякую» – одне з найбільш уживаних слів у міжнародній лексиці. Воно вказане в усіх туристичних розмовниках. З великих міст світу найбільш ввічливим вважається Нью-Йорк – «дякую» тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії.
В Україні цей день став святковим з 2008 року. Таку дату запровадили для того, щоб люди не забували про виявлення вдячності. «Дякую» – слово справді чарівне, як-то нас вчили дітьми. Бо як може бути не чарівним те, що викликає усмішку та радість? Сказати «дякую» завжди приємно, бо слово має подвійний позитивний вплив: на того, кому дякують, й на того, хто дякує. Від добрих справ, за котрі ще й висловлюють подяку, – стає світліше та приємніше на душі.
Сьогодні чудове свято. Бажаємо кожному, щоб цього ранку ви бажали один одному не тільки "гарного дня", а й просто сказали "дякую" за те, що ви у нас є. Дякуємо нашим воїнам ЗСУ за те, що можемо бачити світанки, рідні усмішки, спасибі за щоденну каторжну фронтову роботу і допомогу, порятунок усіх нас, спасибі за любов і увагу, які даруєте щодня українцям. Усміхніться, українці, гляньте в стомлені, але люблячі очі і подякуйте воїнам просто за те, що ми маємо можливість жити!
З Міжнародним днем «Дякую»!
14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.
Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлення про завершення будівництва саркофага над зруйнованим, у результаті вибуху, четвертого енергоблоку ЧАЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища.
Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.
Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети.
Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони зупинили невидимого і дуже підступного ворога.
Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких неможливо переоцінити. Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Ми не маємо права забувати їх самопожертву, завжди треба пам’ятати, що світ тоді врятувала людяність і добрі серця мільйонів простих людей – пожежників, міліціонерів, медиків, військових. З плином часу їх подвиг не втрачає сенс.
Чорнобиль укотре став епіцентром світової уваги у лютому 2022року, коли розпочалася російсько-українська війна. Чорнобильська АЕС не мала жодного військового значення, але вона стояла на найкоротшому шляху з Білорусі до Києва. І знову новий іспит ХХІ століття: хоч у зоні відчуження ніхто не проживає і сама АЕС не функціонує, будь-які активні воєнні дії там могли призвести до нових радіологічних заражень. І ще раз героїзм воїнів ЗСУ, обслуговуючого персоналу АЕС врятували людство від нової катастрофи.
Україна в сьогоднішній боротьбі за свою незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора добре пам’ятає і засвоїла урок Чорнобиля. Ми самі є господарями своєї землі і своєї держави. Ми свідомі високої ціни за незалежність, яку зокрема сплатили й герої-ліквідатори, і досі сплачують герої теперішньої національно-визвольної війни українського народу. Історія не любить тих, хто придумує собі героїв. Вона шанує справжніх. Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
Пам’ятаємо. Не забудемо.
Слава Україні! Героям Слава!
Учні,батьки та вчителі нашого навчального закладу виготовили та зібрали:
вітальні листівки ;
малюнки ;
поробки (обереги, значки, брелоки, підвіски, браслети тощо) ;
смаколики, чай, каву ;
окопні свічки, грілки, устілки, вологі серветки, шкарпетки, сухий душ ;
зібрано чотири посилки на Дніпропетровський, Донецький, Запорізький та Слов'янський напрямки.
Допомагаємо військовим - наближаємо перемогу!